Kontakt

GLOBAL AKTION
Wesselsgade 2, st.
2200 København N

Tlf.: +45 3535 9232

Pressekontakt: +45 2539 6557

Email: info@globalaktion.dk

Krypteret mail: afrikak(a)protonmail.com

Skype: Global Aktion

CVR-nr.: 13729107
P-nummer: 1000614787

Bank: Merkur Andelskasse
Reg.: 8401 Konto nr.:1734096 

IBAN kontonr: DK9384010001734096
SWIFT: MEKUDK21

MobilePay: 77489

Sekretariatet

Morten Nielsen
Sekretariatsleder. Samt Kampagner & kommunikation / Head of Secretariat and Campaigns & communication, morten@afrika.dk, Mobil: 25396557

Louise Skotte Møller
Projektmedarbejder & Kampagner / Project Officer & Campaigns, louise@afrika.dk og regnskab@afrika.dk

Helle Løvstø Severinsen
Projektmedarbejder & Bogholder / Project Officer & Bookkeeper, helle@afrika.dk og regnskab@afrika.dk

Mathilde Goldschmidt Andersen
Kommunikationsmedarbejder & medlemsansvarlig / Communication and Members Officer, ma@afrika.dk

Praktikanter

Nanna Kopp Mortensen
Politik, Kampagner & Kommunikation / Politics, Campaigns & Communication, nannak@globalaktion.dk

Christina Thygesen
Projektarbejde / Project Team, christina@globalaktion.dk

Svend Ehrenreich Thomsen
Projektarbejde / Project Team, svend@globalaktion.dk


Nyhedsbrev
Tilmeld dig og modtag Afrika Kontakts nyhedsbrev