Kontakt

AFRIKA KONTAKT
Wesselsgade 2, st.
2200 København N

Tlf.: +45 3535 9232

Presssekontakt: +45 2539 6557

Email: info@afrika.dk 

Krypteret mail: afrikak(a)protonmail.com

Skype: sakontakt

CVR-nr.: 13729107
P-nummer: 1000614787

Bank: Merkur Andelskasse
Reg.: 8401 Konto nr.:1734096 

IBAN kontonr: DK9384010001734096
SWIFT: MEKUDK21

MobilePay: 77489

Sekretariatet

Morten Nielsen
Sekretariatsleder. Samt Kampagner & kommunikation / Head of Secretariat and Campaigns & communication, morten@afrika.dk, Mobil: 25396557

Marie Hagensen
Projektmedarbejder & Kampagner / Project Officer & Campaigns, marie@afrika.dk og regnskab@afrika.dk

Helle Løvstø Severinsen
Projektmedarbejder & Bogholder / Project Officer & Bookkeeper, helle@afrika.dk og regnskab@afrika.dk

Mathilde Goldschmidt Andersen
Kommunikationsmedarbejder & medlemsansvarlig / Communication and Members Officer, ma@afrika.dk

Praktikanter

Freja Marie Hegelund
Kampagne & kommunikations Team, freja@afrika.dk

Zofia Sjeerm
Projekt Team, zofia@afrika.dk

Anna Schøtt Edholm
Projekt Team, anna@afrika.dk


Nyhedsbrev
Tilmeld dig og modtag Afrika Kontakts nyhedsbrev